Twee nieuwe workshops voor de kook- of bakliefhebber bij Eet je mee?! Kook je mee?! in Zwijndrecht
03 januari 2010
Nieuws van leden
Twee nieuwe workshops voor de kook- of bakliefhebber bij Eet je mee?! Kook je mee?! in Zwijndrecht
Eet je mee heeft een tweetal nieuwe workshops ontwikkeld voor de kook / bakliefhebber. De Workshops zijn uitermate geschikt voor bedrijven, die iets aan teambuilding willen gaan doen, maar ook uitermate geschikt als personeelsuitje.De 2 nieuw ontwikkelde wokrshops zijn "Japans" en "Taarten bakken en decoreren".
De Japanners zijn erg gevoelig voor de vergankelijkheid van schoonheid. Dit is ook de reden dat men gevoelig is voor de seizoenswisselingen en een bijzondere band heeft met de natuur. Dat ziet men ook terug in de Japanse keuken. De Japanse keuken uit zich vooral in de wijze waarop gerechten geserveerd worden. Een kok in een restaurant, maar ook iemand thuis, zal van elke maaltijd een kunstwerk proberen te maken. Zo kan men bijv. de seizoenen in de gerechten op het bord uitgebeeld zien, waarbij het dan ook zaak is om de juiste seizoensgerechten te gebruiken. Ook het serviesgoed en eigenlijk de hele entourage wordt hierop afgestemd. Er is een gezegde dat de Chinees met de tong eet en de Japanner met de ogen. Zoals bekend is de menukaart van de Japanner verschillend van de Europese en zelfs van de Chinese. Omdat men heel lang in Japan geen vlees heeft gegeten (slachten van dieren deed men niet), zijn vooral rijst en vis de hoofdingrediënten.
In de Japanse keuken ligt de nadruk op het gebruik van natuurlijke ingrediënten, eenvoud en oog voor detail. Bij het bereiden van een maaltijd staan de natuurlijke smaak en textuur van ingrediënten voorop.
Kook je mee?! heeft voor u een workshop samen gesteld, die bestaat uit het bereiden van de volgende gerechten:
Temaki-zushi, handgewikkelde sushi
Nigiri-zhushi, handgevormde sushi
Maguro butso, gemarineerde rauwe tonijn
***
Sake teriyaki, zalm teriyaki
Yakitori spiesjes, gegrilde kip in yakitori saus
Gyu Maki, biefrolletjes
Misosoep
***
Traditioneel wordt een Japanse maaltijd niet afgesloten met een dessert.
Hier begint langzaam verandering in te komen. Veel restaurants serveren tegenwoordig lichte desserts zoals sorbet of roomijs.
Wij zullen de avond afsluiten met:
Groene thee ijs
Duur van de workshop is circa 3 1/2 uur.
Prijs: € 75 (inclusief 3 consumpties en lesmateriaal). De workshop gaat door bij een minimum aantal deelnemers van 12 personen. Wijnarrangement mogelijk vanaf € 12,50 per persoon
Workshop Taartdecoratie
Naast ons al uitgebreide assortiment aan Bakproducten en onze nieuwe webshop 'Bak je gek'....
Nu ook een workshop Taartdecoratie bij 'Eet je mee?! Kook je mee?!
Wat gaan we hierin doen:
Bij aankomst is de taart (biscuitdeeg) al voor u gebakken. U kunt dus meteen aan de slag!
Allereerst gaat u de taart in lagen snijden en vullen met een smakelijke vulling naar keuze. (banketbakkersroom, botercreme, jamvulling, etc)
Vervolgens gaan we taart bekleden met marsepein of rolfondant in een kleur naar keuze.
De volgende stap is het mooi maken van uw eigen taart. Dit kan door het opspuiten van diverse kleuren botercreme, figuren snijden en vormen van marsepein of door het uitdrukken van diverse leuke vormen.
Het eindresultaat is geheel naar eigen wens en voor het doel dat u zelf in gedachten hebt! U kunt er in ieder geval al uw creativiteit in kwijt! De taart is gedurende 3 maanden ingevroren te bewaren.
Deze workshop duurt 3 uur. (wanneer u nog niet geheel tevreden bent met het resultaat, kunt u wat materiaal mee naar huis nemen om het af te maken)
Prijs: € 47.50 p.p. ( inclusief 3 consumpties)
De workshop gaat door bij minimaal 10 deelnemers. Het maximum van deze workshop is 20 deelnemers.







